ניחוח אישה

כמעט לכולנו יש בגינה או בקרבת הבית שיח ורדים, לפעמים אנחנו אפילו זוכרות להסניף נשימה עמוקה מריחם המשכר כשאנחנו עוברות בסביבה, אבל רובנו לא מודעות לאיכויות המרפאות המופלאות – גוף ונפש – שיש לפרח הכי נשי בעולם.

עוד בימי קדם נהגו נשים לטבול באמבטיית מי ורדים, להתבשם ולמשוח את עורן בשמן ורדים. הניחוח המתקתק מרגיע את הלב ונחשב ברפואה המסורתית כתרופה טבעית לשינה טובה. קלאופטרה פיזרה ורדים על המיטות של אורחיה, הרמב”ם השתמש בוורדים לריפוי דלקות אוזניים ועיניים, להקלה על כאבי מחזור, לחיזוק מערכת העצבים ולחיזוק שורשי השיער.

בנוסף לכל אלה הוורד עושה ניסים לעור הפנים, משרה תחושת אושר ופותח לבבות.

מן הוורד מפיקים שמן אתרי טהור בזיקוק בקיטור,  ניתן לומר שהנשמה של הצמח נמצאת בריח של השמן האתרי.

בכדי להפיק ליטר שמן ורדים צריך לקטוף בין שלוש לארבע טון של פרחים. זה גם מסביר את מחירו הגבוה. המים העדינים הנותרים מהזיקוק נקראים הידרוסול ולהם תכונות מרפא ושימושים נפלאים רבים. הם נושאים את האנרגיה של הפרח

שימו לב: ככל שהצבע האדום של עלי הוורד עמוק יותר, כך הם מכילים יותר נוגדי חמצון, ויטמין c ופלאבנואידים.

מי ורדים משמשים אותנו במוצרים רבים לטיפוח עור הפנים, השיער והציפורניים: הם מחטאים, נוגדי דלקת ומכווצים. הם מקלים על יובש ואוגרים לחות בתאי הגוף, מונעים את הזדקנות העור ומגמישים אותו, מרגיעים, טובים לטיפול בדיכאון קל לאחר לידה ומחזקים את נפש האישה.

השמן האתרי מעולה לקמטוטים סביב העיניים והפה, עובד נפלא על מערכת הרבייה הנשית, מעצים ומחבר את האישה לעצמה, מעורר מינית, מרגיע סערת רגשות ומחזק את הלב. לשמן הוורד תדר ריפוי גבוה.

מי ורדים לניקוי הפנים

קצת עליי

רחלי קשת, נטורופתית N.D מוסמכת הרבליסטית קלינית CL.H, ארומתרפיסטית מסורתית ורוקחת טבעית.

יוצרת מרקחות ותרופות טבעיות, מאבחנת ומטפלת בתזונה לפי רפואות מסורתיות מן המזרח, בעלת קליניקה פרטית וסטודיו לרוקחות טבעית. מלווה אנשים לאורח חיים בריא בעזרת תזונה טבעית, צמחי מרפא, פטריות מרפא, הקשבה ותמיכה רגשית.

חפש לפי קטגוריה

דילוג לתוכן