אתגר החורף

חיסון טבעי בתפיסה הוליסטית ותה צמחים מרגיע.

זמן איכות: הקדישו זמן לתחביבים, יצירה ופעילות גופנית.

צאו לטבע! הטבע מחבר אותנו לפנימיות שלנו ומפגיש אותנו עם עצמנו, הוא מרגיע ויופיו מזכיר לנו שהחיים הם מתנה ושעלינו להכיר תודה על היש.

נטילת צמחי מרפא: בזמן מחלה, צמחי מרפא ממריצים את המערכת החיסונית והשימוש בהם מקצר את משך המחלה. צמחים אנטי-ויראליים חשובים לסילוק פתוגנים הגורמים לזיהומים במערכת הנשימה, לטיפול בשפעת והצטננות, הם פועלים נגד דלקות, משמשים לחיטוי ועוד. צמחים מתאימים יהיו למשל: אכינצאה, סמבוק, טימין, ג’ינג’ר (זנגביל), ליקוריץ. שמנים אתריים: לימון, טימין, לבונה, מליסה, רוזמרין ומרווה.

מומלץ כמובן לפנות להרבליסט/ית וליצור פורמולה בהתאמה אישית.

ובינתיים אפשר להכין תה מרגיע לבוקר או לפני השינה.

ימים מאתגרים עוברים עלינו, אלא שבניגוד לשנים הקודמות, הפעם האתגר בכניסה לחורף הוא קולקטיבי ולא רק אישי.

הפעם זו תקופה של סגר, בידוד, סגירה של עסקים, סגירה של מערכות החינוך, מדי פעם אפילו הים נסגר בפנינו. כל אלה עלולים להשפיע על המערכת החיסונית שלנו, ואכן הם משפיעים.

בואו נודה על האמת, כולנו חווים מצבי לחץ מסיבות שונות: חרדה, מתח, ייאוש, עומס מחשבות, רצון להספיק משימות ועוד. השאלה היא עד כמה אנו קשובים לנורות אדומות שמתריעות על מקומות נזקקים בגופנו ובנפשנו.

אם נעצור לרגע ונתבונן סביב, נבין  שהבריאות שלנו היא בידינו, ושכמעט בכל מצב אנחנו יכולים לעשות למענה המון.

בתפיסה ההוליסטית אנו יודעים שמחלות נוצרות מריבוי מצבי מתח, מה שמוביל להחלשה של המערכת החיסונית בגוף. גישה נטורופתית למניעת מחלות היא שמירה על אורח חיים בריא – כלומר, רפואה מונעת.

הנה כמה המלצות פשוטות וקלות ליישום.

 

תזונה מיטיבה: מומלץ לאכול בתקופה הקרה מזונות טבעיים ומזינים כגון מרקים, תבשילים, ירקות טריים, פירות, דגנים מלאים, לשתות חליטות של צמחי מרפא ומים עם לימון.

מומלץ לתבל את האוכל בתבלינים מחממים כגון: כורכום, כמון, קארי, קינמון, ג’ינג’ר, פלפל חריף. כדאי להימנע ממזונות המחלישים את הגוף כגון: סוכרים, פחמימות ריקות, מזון מתועש ומעובד, קפה, אלכוהול, מזון מטוגן, מלח, מזונות רבים מן החי.

שינה: שעות הלילה המוקדמות, החל מהשעה עשר בערב, הן הזמן הטוב ביותר להפיק את

המרב מהשינה ולהטעין מצברים.

תה פרחים מרגיע

חורף בריא!

קצת עליי

רחלי קשת, נטורופתית N.D מוסמכת הרבליסטית קלינית CL.H, ארומתרפיסטית מסורתית ורוקחת טבעית.

יוצרת מרקחות ותרופות טבעיות, מאבחנת ומטפלת בתזונה לפי רפואות מסורתיות מן המזרח, בעלת קליניקה פרטית וסטודיו לרוקחות טבעית. מלווה אנשים לאורח חיים בריא בעזרת תזונה טבעית, צמחי מרפא, פטריות מרפא, הקשבה ותמיכה רגשית.

חפש לפי קטגוריה

דילוג לתוכן